pl en de ru

Produkty

Emulsja gruntująca

Kod produktu: EG

Emulsja gruntująca IZOLBET EG jest wodną dyspersją modyfikowanej żywicy polimerowej o kolorze mlecznobiałym i charakterystycznym niedrażniącym słabym zapachu. Po wyschnięciu produkt staje się transparentny.

WŁAŚCIWOŚCI
IZOLBET EG jest wyrobem pomocniczym, służącym do wyrównania i redukcji chłonności podłoży mineralnych z jednoczesnym poprawieniem warunków nanoszenia i ostatecznego wykonania warstwy następnej. Umożliwia poprawne wykonanie tynków cienkowarstwowych na bazie akrylowej i mineralnej. Zmniejsza ilość użytej farby akrylowej. Ogranicza możliwość powstania plam, przebarwień i wykwitów. Umożliwia korygowanie gęstości podkładu tynkarskiego IZOLBET PTA, osłabiając jednakże siłę krycia podkładu tynkarskiego.

ZASTOSOWANIE
Przygotowywanie podłoży pod wyprawy tynkowe mineralne, zalecana w systemach ociepleń budynków IZOLBET MINERAL S i IZOLBET MINERAL W i IZOLBET AKRYL S.
Gruntowanie nośnych podłoży mineralnych: cementowych, cementowo-wapiennych, wapiennych, tynków gipsowych oraz płyt kartonowo-gipsowych i betonu komórkowego.
Poprawianie przyczepność podłoży mineralnych pod farby, kleje, gładzie, glazurę i terakotę na zewnątrz i wewnątrz budynku.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Emulsję gruntującą IZOLBET EG stosować na uprzednio zreperowane, czyste i suche podłoża, wolne od powłok lakierniczych, śladów agresji biologicznej oraz substancji tłustych bądź pogarszających wnikanie preparatów na bazie wodnej.

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU I SPOSÓB UŻYCIA
Emulsja gruntująca IZOLBET EG jest preparatem gotowym do użycia. Rozcieńczanie preparatu wodą ogranicza a w krańcowym przypadku eliminuje jego oddziaływanie na podłoże. Emulsję należy nanosić za pomocą pędzla malarskiego, wałka lub szczotki zwracając uwagę na równomierne pokrycie podłoża. Niewskazane jest nanoszenie preparatu w ilości wytwarzającej na podłożu transparentną błonę. Preparat można stosować w zakresie temperatur od +5°C do +25°C.

WYDAJNOŚĆ
Jest uzależniona od chłonności gruntowanego podłoża, wynosi około 0,1 - 0,2 kg/m2.

OPAKOWANIA
Emulsja gruntująca IZOLBET EG pakowana jest fabrycznie w opakowania z tworzywa sztucznego o pojemności 1 oraz 5 i 10 l.

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT
Emulsję gruntującą IZOLBET EG należy przechowywać w oryginalnie zamkniętych opakowaniach w chłodnym pomieszczeniu w temperaturze dodatniej. Okres przydatności do użycia wynosi 12 m-cy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.

UWAGA !
Chronić przed mrozem i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. 

pliki do pobrania