pl en de ru

O firmie

Firma IZOLBET jest producentem materiałów hydroizolacyjnych, chemii budowlanej i styropianu.

Firma IZOLBET rozpoczęła swoją działalność w 1994 roku w miejscowości Golanki Górne k/Płocka. Obecnie IZOLBET należy do firmy Lafarge Polska, która jest częścią globalnej Grupy Holcim – wiodącego na świecie producenta innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych, zatrudniającego ok. 70 tys. osób w ok. 70 krajach.

Firma od początku swojej działalności produkuje materiały hydroizolacyjne o nazwie handlowej IZOLBET®, stosowanych w budownictwie - jest obecnie liderem rynku w tym segmencie. Posiada w swojej ofercie produkty na bazie rozpuszczalników organicznych oraz ekologiczne na bazie wody, do hydroizolacji betonów i tynków, konserwacji i przyklejania pap oraz smołę i lepiki na gorąco.

W ciągu 19 lat działalności Firma zbudowała ogromną sieć dystrybucyjną na terenie całego kraju.

W 2003 roku Firma IZOLBET wybudowała zakład produkcyjny w Gostyninie i z dużym powodzeniem wprowadziła na rynek chemię budowlaną. Szeroka oferta tych produktów zawiera kleje do glazury, terakoty i gresu, zaprawy budowlane, systemy dociepleń budynków na bazie styropianu i wełny mineralnej oraz gamę produktów gipsowych.

W 2004 roku IZOLBET wprowadziła na rynek zaprawy do klinkieru, zaprawy cienkowarstwowe do betonu komórkowego i silikatu oraz tynki mineralne.

W 2005 roku w ofercie handlowej znalazły się tynki akrylowe. Uruchomiono nowy zakład produkcji styropianu.

W 2006 roku rozpoczęto produkcję silikatowych tynków i podkładów tynkarskich.

W 2007 roku uruchomiono zakład produkcyjny w Kleszczowie k/Bełchatowa zajmujący się produkcją suchych zapraw i styropianu.

W 2008 roku otwarto kolejny zakład produkcyjny o podobnym profilu, tym razem w Chmielowie k/ Tarnobrzega.

Wiosną 2009 roku uruchomiono zakład produkcji suchych zapraw, klejów i styropianu w Budzyniu. Ofertę firmy wzbogaciły nowe produkty - tynki mozaikowe oraz styropian hydrofobowy produkowany w technologii agregatowej. W grudniu 2009 IZOLBET dokonała zakupu producenta pap - firmy POLINOVA Sp. z o. o.

W 2010 roku ruszyła produkcja pap pod marką POLINOVA - IZOLBET. W maju oferta wzbogaca się o nowy produkt - impregnat do drewna budowlanego.

W 2011 roku do oferty wprowadzono tynki silikatowo - silikonowe.

W 2012 roku rozpoczęto produkcję styropianu grafitowego o zmniejszonym współczynniku przewodzenia ciepła.

Oprócz marki własnej IZOLBET, konfekcjonuje produkty dla tak znanych marek handlowych, jak PSB i PATIO. Firma zatrudnia ponad  600 pracowników (stan na dzień 01 czerwca 2013).

Bardzo dobra jakość oferowanych produktów, solidność, terminowość, a w szczególności zadowolenie klienta, to dewiza Firmy IZOLBET. Systematycznie rosnąca sprzedaż styropianu to następny sukces, który pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

W fazie projektów są kolejne procesy inwestycyjne.